AVION BIG BAND je orchestr o síle 20 muzikantů a třech zpěváků a zpěvaček produkující živou hudbu od 30-tých let po současnost. Máme v repertoáru skladby napříč žánry od různých interpretů světových jmen. V našem repertoáru je jak hudba taneční, tak i koncertní. Hrajeme na festivalech v zahraničí, koncerty, plesy, zábavy, přehlídky a firemní akce po celé České republice. Protože muzika nás baví.

O nás

Historie orchestru

AVION BIG BAND je přímým pokračovatelem slavné kapely Avion Swing Band, která vznikla již v roce 1980 v kavárně a restauraci Avion přímo v srdci Zlína. Kapela si prošla několika obměnami a na přelomu roku 2012/2013 došlo k rozdělení na dvě samostatná tělesa. Avion Swing Band se vrací ke kořenům swingu a skladbám let třicátých pod vedením Václava Tomáška.

AVION BIG BAND se oproti tomu rozhodl pokračovat ve stylu hudby posledních let a ubírá se modernějším směrem, posluchače provede popovými, rockovými i funky skladbami, ale nezapomíná ani na hudbu taneční či swingovou.

Současnost

Dnes hraje orchestr v obsazení 20 muzikantů a 3 zpěváků, kapelníkem a manažerem orchestru je Martin Červinka a uměleckým vedoucím Milan Vidlák.

Avion big band reprezentuje ČR i v zahraničí. Každý rok si vybere jednu zem. Od roku 2011 jsme již navštívili Německo, Chorvatsko, Slovensko, Francii, Rusko a největší festival kultury na světě v Turecku.

Jsme pořadateli a spolupořadateli pálení čarodějnic a oslav 1. máje ve Zlíně. Nebojíme se podpořit i různé akce, když jde o dobrou věc. V roce 2015 podpořil orchestr akci „Jedu na dřeň“ a zapsal se do registru dárců. Tedy všichni, co jim to věk nebo zdravotní stav dovolil.

Každý rok také pořádá Avion big band svůj koncert. Koncert se točí kolem data 11. listopadu, kdy má náš kapelník svátek. Na každý koncert si pozveme jednu osobnost. V roce 2015 to byla zpěvačka paní Jitka Zelenková, v roce 2016...

Náš repertoár připravujeme na míru každé akci, jsme proto častými hosty nejen na plesech, zábavách, přehlídkách či firemních akcích po celé České republice, ale stále častěji vystupujeme i v zahraničí.

Prezentace Avion Big Bandu - Náš rok 2105 (PDF, cca 7MB)

V čem má Avion prsty

Avion Big Band

mimo koncertování pořádá, spolupořádá a podporuje řadu dalších akcí zejména v domovském Zlíně. Více v sekci Avion pořádá

Spolupracujeme

Avion Big band spolupracuje mimo jiné s Fryštáckou Javorinou.

Obsazení kapely - členové a hosté:

(Principál) Kapelník a manažer: Martin Červinka
(Krotitel/Trenér) Umělecký vedoucí: Milan Vidlák

Vojtěch Palisa / alto saxophone, soprano saxophone
Ing. Martin Červinka / alto saxofone, clarinet
Ing. Jiří Gabriel / tenor saxophone, clarinet
Jana Koziolová / tenor saxophone, clarinet
Ing. Michal Velísek, Martin Křižka / baritone saxophone, clarinet
Klára Míčová, Ing. Pavel Žůrek, Zdeněk Marušák, Leopold Hanuš / saxophone, guest

Milan Slovák / trombone
Martin Šidlík / trombone
Ivan Dřínovský / trombone
Milan Slovák Ž. / trombone

Robert Novák / trumpet
Ing. Karel Mlček / trumpet
Michal Pastyřík / trumpet
Jiří Kozubík / trumpet
Vojtěch Kozubík / trumpet

Milan Vidlák / piano, keyboard
Roman Palisa / piano, keyboard
Víťa Zdílna / guitar
Jakub Lutner / bass
Petr Ptáček, David Pekař / drums - percussion
Zdeněk Ptáček, Jakub Švejnar / drums - percussion

Natálie Kozubíková / female vocals
Katarína Mikulová / female vocals
Josef Tichánek / male vocals

Zázemí Avionu

Avion big band jakožto Zlínská kapela má spolu s ostatními dechovými a folklorními soubory své zázemí a zkušebnu na nově zrekonstruované budově bývalé knihovny v centu Zlína. Po odchodu z Domu kultury jsme působili v 32.budově areálu Svitu a poté na Zlínském zámku. Jakmile se zrekonstruovala budova krajské knihovny Františka Bartoše v roce 2014 a dostala název Zlínský klub 204, našli jsme konečné útočiště zde. Nyní nám zde město Zlín a Zlínský klub 204 poskytují důstojné a klidné zázemí pro naši práci a mi se jim to snažíme oplácet tím, že co nejlépe reprezentujeme jak samotné město Zlín tak i Českou republiku a snažíme se zapojovat do kulturního života města. Jak organizací, tak vystupováním na různých akcích a podporou malých kapel. Více v odkazu “Avion pořádá“

Zázemí Avionu - Zlínský klub 204