AVION BIG BAND je orchestr o síle 20 muzikantů a čtyř zpěváků a zpěvaček produkující živou hudbu od třicátých let po současnost. Máme v repertoáru hudbu taneční i koncertní napříč žánry od různých interpretů světových jmen. Hrajeme koncerty, plesy, zábavy, přehlídky, firemní akce po celé České republice a v neposlední řadě se také účastníme festivalů v zahraničí. Protože muzika nás baví.

O nás

Historie orchestru

AVION BIG BAND AVION BIG BAND je přímým pokračovatelem slavné kapely Avion Swing Band, která vznikla již v roce 1980 v kavárně a restauraci Avion přímo v srdci Zlína. Kapela si prošla několika obměnami a na přelomu let 2012/2013 došlo k jejímu rozdělení na dvě samostatná tělesa. Avion Swing Band se vrací ke kořenům swingu a skladbám let třicátých pod vedením Václava Tomáška.

AVION BIG BAND se oproti tomu rozhodl pokračovat ve stylu hudby posledních let a ubírá se modernějším směrem. Posluchače provede popovými, rockovými i funky skladbami, ale nezapomíná ani na hudbu taneční či swingovou.

Současnost

Dnes orchestr hraje v obsazení 20 muzikantů a 4 zpěváků. Kapelníkem a manažerem orchestru je Martin Červinka a uměleckým vedoucím Jindřich Ponížil.

Avion Big Band reprezentuje Českou republiku i v zahraničí. Od roku 2011 jsme již navštívili Německo, Chorvatsko, Slovensko, Francii, Rusko, největší festival kultury na světě v Turecku a hudební festival v hlavním městě Číny Pekingu.

Jsme pořadateli a spolupořadateli Sletu čarodějnic a Oslav 1. máje ve Zlíně. Nebojíme se podporovat i různé akce, které jsou pro dobrou věc. V roce 2015 jsme podpořili akci „Jedu na dřeň“ a všichni z našeho orchestru, kteří splňovali podmínky dárcovství kostní dřeně, se do registru dárců zapsali. Jeden náš člen dokonce již kostní dřeň úspěšně daroval.

Avion Big Band také pořádá vlastní koncerty, které se konají okolo data 11. listopadu, kdy má náš kapelník svátek. Na tyto koncerty si zveme speciální hosty. S Avion Big Bandem již vystupovali na jednom pódiu takové osobnosti a hosté jako jsou Jitka Zelenková, Tři Barvy, The Gospel Family, Ilona Csáková, Dasha, Jiří Korn, nebo Buty.

V čem má Avion prsty

Avion Big Band

mimo koncertování pořádá, spolupořádá a podporuje řadu dalších akcí zejména v domovském Zlíně. Více v sekci Avion pořádá

Spolupracujeme

Avion Big band spolupracuje mimo jiné s Fryštáckou Javorinou.

Obsazení kapely - členové a hosté:

(Principál) Kapelník a manažer:

Martin Červinka

(Krotitel/Trenér) Umělecký vedoucí:

Jindřich Ponížil

Saxofony

Tomáš Karlík
Martin Červinka
Jiří Gabriel
Radek Bednařík
Jana Macíková
Michal Velísek

Trombony

Milan Slovák
Martin Šidlík
Ivan Dřínovský
Filip Vrajík
Michal Vavřík

Trubky

Robert Novák
Jindřich Ponížil
Michal Pastyřík
Karel Mlček
Jiří Mikel

Piano

Štěpán Holík

Kytara

Filip Vítů
Tereza Kadlečíková

Baskytara

Ladislav Pořízka
Zuzana Bednaříková

Bicí

Marek Herman
Tomáš Bednařík

Zpěv

Magdaléna Malaníková
Markéta Vodičková
Martin Pospíšil
Jan Hablovič

Zázemí Avionu

Avion Big Band jakožto zlínská kapela má spolu s ostatními dechovými a folklorními soubory své zázemí a zkušebnu ve zrekonstruované budově bývalé knihovny Františka Bartoše v centru Zlína, která dostala název Zlínský klub 204. Nyní nám zde město Zlín a Zlínský klub 204 poskytují důstojné a klidné zázemí pro naši práci a my se jim to snažíme oplácet tím, že reprezentujeme jak město Zlín tak i Českou republiku a snažíme se zapojovat do kulturního života města, jak organizací, tak vystupováním na různých akcích a podporou malých kapel. Více v odkazu “Avion pořádá“

Zázemí Avionu - Zlínský klub 204